logo

FALA UDERZENIOWA

CZYM JEST FALA UDRZENIOWA?

Fala uderzeniowa to fala akustyczna wytwarzana pod ciśnieniem w profesjonalnym, przeznaczonym do tego aparacie, a impulsy aplikowane są do ciała przez specjalną głowicę. Dzięki zogniskowaniu tych impulsów, fala bardzo dokładnie trafia w konkretne miejsce i działa przede wszystkim na chore tkanki. Umożliwia rozbicie patologicznie powstałych zwapnień oraz zwłóknień. Dlatego jest to niezastąpiona metoda nie tylko w przypadku ostróg piętowych, czy zwapnień barkowych, ale także wszelkiego rodzaju zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych przyczepu ścięgna mięśnia do kości.

Fala uderzeniowa jest idealna do nieinwazyjnego leczenia wszelkich dolegliwości bólowych (zwłaszcza tych przewlekłych) występujących w układzie mięśniowo-szkieletowym i można ją wykorzystywać na dwa sposoby:
• Fala radialna – jest bardzo rozproszona i idealnie nadaje się na opracowywanie dużych powierzchni, dzięki czemu jesteśmy w stanie pracować np. na brzuścu mięśniowym.
• Fala skupiona – jej zaletą jest to, że precyzyjnie trafia w źródło bólu nie wywierając wpływu na sąsiednie, zdrowe tkanki. Fala uderzeniowa powoduje mocny, miejscowy wpływ na tkanki dzięki czemu jej działanie lecznicze jest bardzo efektywne.

Jakich efektów możesz się spodziewać:
1. działanie przeciwbólowe – wywoływane jest poprzez chwilowe zaostrzanie stanu zapalnego, który spowoduje wzrost stężenia we krwi substancji przeciwbólowych, co z kolei wpłynie na szybszą samoregenerację tkanek.
2. działanie defragmentacyjne – fala rozbija przewlekłe zwłóknienia i zwapnienia, dlatego idealnie nadaje się do długotrwałych procesów chorobowych. 3. dzialanie ukrwienne – następuje poprawa mikrocyrkulacji płynów ustrojowych.
4. działanie regeneracyjne – głównie poprzez zwiększenie produkcji kolagenu w wyniku mikrouszkodzenia tkanek podczas zabiegu.
5. działanie relaksacyjne – poprzez rozluźnienie i zmniejszenie napięcia mięśni.

Efekty biologiczne
• łagodzenie bólu
• zmniejszenie napięcia mięśni
• poprawa ukrwienia, odżywienia i dotlenienia tkanek
• pobudzenie procesów regeneracyjnych, naprawczych, odpornościowych
• poprawa mikrokrążenia, wzrost waskularyzacji tkanek
• zwiększenie produkcji kolagenu
• przyspieszenie eliminacji toksycznych produktów przemiany materii
• rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów
Jak często wykonywać zabieg:
Stosuje się serię zabiegów od 6-ściu do 10-sięciu, z częstotliwością co 2-3 dni jeden zabieg fali uderzeniowej. Bywają przypadki, kiedy wystarczą dwa zabiegi.

FIZJOESTETYKA

Która kobieta nie marzy o tym, by zawsze wyglądać szczupło i młodo? Ile z nas codziennie zastanawia się, co na siebie założyć, by ukryć niedoskonałości ciała? Czasem dodatkowo kilogramy nie są wynikiem tylko niewłaściwej diety, ale na przykład przyjmowanych leków. Bywa i tak, że choć kilogramów przybywa miesiąc po miesiącu, dopiero po jakimś czasie zauważamy, że przestałyśmy się mieścić w swoje ulubione ubrania. Czasem, kiedy przypadkiem przejdziemy nago przed lustrem, nagle obraz naszego ciała zwraca naszą uwagę tak mocno, aż nie możemy w to uwierzyć.
Jedno jest pewne. Chcemy czuć się kobieco i pięknie. A do tego potrzebujemy zadbać o wygląd swojego ciała. I jest na to doskonały sposób, gdzie nowoczesna, sprawdzona i działająca doskonale technologia przychodzi nam z pomocą.

Nie ma dla nas znaczenia, czy chcesz ujędrnić swoje ciało po ciąży, wymodelować piersi, brzuch czy pośladki. Może twój problem jest natury czysto estetycznej i potrzebujesz na przykład pozbyć się szpecącej blizny. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, by pomóc Tobie i twojemu ciału, a wszystko po to, byś na nowo mogła zacząć się uśmiechać, cieszyć życiem i ubierać tak jak chcesz.

fizioestetyka

Przeciwwskazania do użycia fali i skutki uboczne

Przeciwwskazania do użycia fali:
• ciąża,
• zaburzenia krzepliwości,
• nowotwory,
• choroby neurologiczne,
• polineuropatia demielinizacyjna,
• zapalenie infekcyjne pochewki ścięgnistej,
• ostra infekcja tkanki miękkiej/kości,
• ostry stan zapalny z obrzękiem bolesnego miejsca,
• pacjenci z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi – rozrusznik serca,
• zaawansowana osteoporoza.

Możliwe skutki uboczne:
• wrażenie niepożądanego bólu podczas i po zabiegu,
• zaczerwienienie,
• krwiaki, wybroczyny,
• miejscowy obrzęk,
• łagodne drętwienie, mrowienie.

Nasze przypadki:

Pan Mirosław, lat 45 – przyszedł do nas z dolegliwością zwaną łokieć tenisisty, która dokucza mu od ponad miesiąca. Po pierwszym zabiegu ból delikatnie zelżał. W sumie zrobiliśmy pięć zabiegów. Po ostatnim nie czuł już w ogóle bólu.

Pan Franciszek, lat 65 - problem z ostrogą piętową od trzech tygodni. Po czwartym zabiegu nie czuł już bólu.

Pani Beata, 58 lat – dolegliwość zwana łokieć tenisisty od dwóch miesięcy - po trzecim zabiegu nastąpiła wyraźna poprawa, po piątym zabiegu dolegliwości zupełnie ustąpiły.

Pan Waldemar , lat 65- od kilku lat ostroga piętowa była bardzo dużym problemem. Po serii pięciu zabiegów nastąpiła wyraźna poprawa. Potem był miesiąc przerwy i zrobiliśmy jeszcze dwie serie. Po drugiej serii ( 5 zabiegów) ocenia, że jest o 95% lepiej.

Pani Maria , lat 66- od czterech miesięcy miała problem ze zwapnieniem mięśnia nadgrzebieniowego. Po pierwszym zabiegu było bez zmian, po drugim delikatna poprawa. Po szóstym zabiegu dolegliwości bólowe ustąpiły zupełnie.

REHABILITACJA BIODRA

Twoje biodro nie funkcjonuje jak powinno z powodu zmian zwyrodnieniowych? Czeka Cię operacja wszczepienia endoprotezy lub jesteś świeżo po niej?
Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, wymagasz rehabilitacji. Zaniedbanie w przypadku chorego stawu biodrowego lub stanu po wszczepieniu endoprotezy, może prowadzić do poważnych dolegliwości bólowych, a w najgorszym wypadku do zaburzenia chodu.

REHABILITACJA RĘKI

Doznałeś kontuzji ręki i potrzebujesz szybkiego działania przeciwzapalnego?
Doskwiera Ci ból w barku, łokciu lub nadgarstku?
Jeśli znasz to uczucie, kiedy ból ręki ogranicza Twoją aktywność i nie pozwala normalnie funkcjonować, wiesz jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Indiba®Activ oraz doświadczeniu naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów, Twój szybki powrót do sprawności jest możliwy.

REHABILITACJA STOPY

Masz halluksy zniekształcające stopę i utrudniające chodzenie? Doznałeś skręcenia stawu skokowego, które u nas możesz zacząć rehabilitować nawet godzinę od doznania urazu? Masz przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe, utrudniające chodzenie?
W naszym gabinecie do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dlatego ćwiczenia jak i sam proces rehabilitacji dobieramy pod konkretnego pacjenta i jego problem, wykorzystując wiedzę, doświadczenie i najnowsze technologie.

REHABILITACJA ŁOKCIA

Masz zdiagnozowany problem zwany łokciem golfisty lub tenisisty? Odczuwasz promieniujący aż do nadgarstka ból a Twoja ręka wydaje się dużo słabsza, kiedy coś chwytasz?
Wykorzystamy sprawdzone metody rehabilitacji, by przywrócić Twojej ręce sprawność i pokażemy, co możesz zrobić, by uniknąć tego problemu w przyszłości.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich wiadomości otrzymanych od klienta.

Wiedza

Posiadamy wiedze i doświadczenie z różnych miejsc świata.

Jesteśmy specjalistami, którzy uwielbiają swoją pracę i nieustannie poszerzają swoją wiedzę. Wierzymy, że wiedza i najnowsze technologie mogą się przyczynić do poprawy zdrowia organizmu i zwiększenia jego wydolności. A dzięki przyspieszeniu procesów regeneracyjnych, możemy znacząco zwiększyć szanse na powrót do pełnej sprawności.

Dlatego robimy wszystko to, co robi na co dzień profesjonalny świat sportu, wykorzystując najnowsze technologie, po to, by przywracać równowagę i sprawność oraz rozwinąć jeszcze bardziej możliwości ludzkiego organizmu.

Żaneta Kalecińska
Żaneta Kalecińska

Manager, Masażysta

Aneta Różak
Aneta Różak

Fizjoterapeuta

Arkadiusz Fiedor
Arkadiusz Fiedor

Fizioterapeuta

Jakub Kraszewski
Jakub Kraszewski

Masażysta

1750
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
28
RODZAJÓW ZABIEGÓW
10
LAT PRAKTYKI
10
SPECJALISTÓW

Problemu i rozwiązania dla naszych klientów

Bóle brzucha po jedzeniu, wzdęcia – Pani Natalia (lat 21), studentka prawa, zgłosiła się z powodu dolegliwości bólowych w obrębie brzucha po jedzeniu i bardzo częstych wzdęć, zwłaszcza po wypiciu kawy z mlekiem. Test wykazał stan zapalny śluzówki żołądka, obniżone wchłanianie w jelicie cienkim oraz nietolerancję na białko mleka krowiego, gluten pszenicy oraz kukurydzę. W ciągu niecałych trzech miesięcy układ pokarmowy został wyregulowany przy pomocy odpowiednich ziół, z jadłospisu usunięte czynniki zapalne a nabiał krowi Pani Natalia zastąpiła produktami kozimi i roślinnymi.

Pani Natalia

21 lat

Problemy ze snem – Pan Krzysztof (lat 36) on ponad roku miał problemy ze snem. Najpierw zdarzało się, że co kilka dni nie mógł w nocy zasnąć albo budził się kilkakrotnie, przez co rano wstawał niewyspany. Zmęczenie pociągało za sobą drażliwość, nerwowość i zauważalne spadki koncentracji, co z kolei mocno przekładało się na zadania w pracy. Po jakimś czasie Pan Krzysztof tak się stresował tym, że znowu nie będzie mógł zasnąć, że zaczął zasypiać coraz później, często przez pół nocy przewracając się z boku na bok. Diagnostyka wykazała wyczerpanie nadnerczy, ogólne osłabienie układu hormonalnego, nerwowego i moczowego, braki witamin z grupy B i kilku pierwiastków śladowych oraz nietolerancję na gluten pszenicy. Po 3 miesiącach regulacji obciążonych układów, usunięciu napięcia układu nerwowego, uzupełnieniu brakujących składników poprzez zmiany w diecie oraz wprowadzenie regularnego ruchu, Pan Krzysztof zaczął sypiać normalnie.

Pan Krzysztof

36 lat

Zmiany skórne, egzema – Pani Marta (lat 23) zgłosiła się z bardzo widocznymi zmianami skórnymi na dłoniach, które wyglądały jak łuszcząca się ciągle skóra. Dodatkowo dłonie były prawie cały czas mocno czerwone. W pracy nosiła bawełniane rękawiczki. Niestety leki i maści sterydowe nie przynosiły poprawy. Świadomość, że inni ludzie boją się, że mogłaby ich zarazić, sprawiało, że bardzo się stresowała. W końcu zrezygnowała z pracy. Test wykazał m.in. bardzo duże obciążenie układu moczowego, nietolerancję na nikiel oraz obecność pasożytów skóry, w tym grzybów drożdżowych. Po 3 tygodniach nastąpiła pierwsza reakcja – widoczne zmniejszenie zaczerwienia dłoni. Kolejne 4 miesiące zajęła dalsza praca, w tym oczyszczanie i regulacja układu moczowego i pokarmowego, jak również usuwanie patogenów skórnych.

Pani Marta

23 lata