logo

MASAŻ KATOWICE, RUDA ŚLĄSKA

MASAŻ

Masaż to podobno jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, którą możemy dać drugiemu człowiekowi lub od niego otrzymać. Dotykanie i rozluźnianie napiętych struktur naszego ciała, to jedna z najstarszych form leczenia aparatu ruchu i narządów wewnętrznych na świecie.

Kiedy zapytasz większość ludzi, czy chcieliby regularnie być masowani, niemal wszyscy odpowiadają, że tak. Najlepiej gdyby można to było robić raz w tygodniu. Dla zdrowia, dobrego samopoczucia i dbania o ciało.

Masaż działa odprężająco, antystresowo i kojąco. Ale działa również leczniczo, zwłaszcza jeśli jest wykonywany przez doświadczonego fizjoterapeutę. To on, poprzez swoje ręce, musi wiedzieć, gdzie i z jaką siłą naciskać, by nie zrobić krzywdy a zaangażować ciało do naprawy. A żeby tak się stało, musi mieć wiedzę i doświadczenie.

Kiedy możesz skorzystać z masażu?
• Kiedy cierpisz na ostre lub przewlekłe bóle kręgosłupa lub kończyn
• Kiedy ból sprawia, że nie możesz spać ani normalnie funkcjonować
• Kiedy masz trudności, żeby dłużej siedzieć, stać albo chodzić?

To są momenty, w których twoje ciało informuje Cię, że coś jest nie tak i warto, żebyś skorzystał z masażu leczniczego.

O czym warto pamiętać, wybierając masaż:
• Miejsce i masażysta – oprócz umiejętności, odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia, ważne są także atmosfera, którą masażysta tworzy dla ciebie w gabinecie.
• Technologia – czyli wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które mogą wspomóc i przyspieszyć proces powrotu do zdrowia i sprawności.

Nasi fizjoterapeuci korzystają z technologii Indiba Activ, która ma za sobą ponad 36 lat doświadczenia i ponad 160 badań klinicznych.
Możesz również potraktować masaż profilaktycznie – dla jeszcze lepszego samopoczucia, jednocześnie uprzedzając problemy, które mogą wystąpić w przyszłości.

TECHNOLOGIA INDIBA ACTIV W MASAŻU LECZNICZYMMASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny znany jest od ponad 3000 lat. Już wtedy stosowano go zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych.

Aktualnie to jeden z najpopularniejszym zabiegów, który jednocześnie dał podstawy dla innych metod masażu.

W naszym gabinecie, każdy rodzaj masażu łączymy z nowoczesną i innowacyjną technologią Indiba Activ.

Technologia Indiba Activ wykorzystuję opatentowane częstotliwości, by przyspieszać naturalny proces regeneracji i naprawy twojego organizmu. Dlaczego jest tak skuteczna? Bo działa już na poziomie komórkowym, co oznacza, że uszkodzone komórki są zastępowane nowymi.MASAŻ IZOMETRYCZNY:

To specjalny rodzaj masażu, który jest zalecany w szczególnych przypadkach.

• Kiedy doszło do częściowego zaniku mięśni lub znacznego osłabienia mięśni,
• Stosuje się go również podczas kuracji odchudzających.
• często jest traktowany jako część treningu sportowego.

Jeśli specjalny masaż, to również jego wykonywane jest nieco innego niż w tradycyjnym masażu. Co to oznacza? Że wykonuje się go w tzw. skurczu izometrycznym. Jak to wygląda:
• Dochodzi do napięcia mięśnia lecz jego długość się nie zmienia.
• Przyczep początkowy i końcowy nie zmieniają swojego położenia.
• W stawie nie powstaje ruch.

Jak wygląda masaż:
• Masażysta przed każdą sesją mierzy obwód mięśnia w dwóch miejscach, żeby porównać rezultaty.
• Podczas pierwszych sesji mięsień traci na obwodzie, ponieważ zmniejsza się tkanka tłuszczowa.
• W trakcie kolejnych sesji zaczyna przybywać masy mięśniowej.

W naszym gabinecie każdy rodzaj masażu łączymy z nowoczesną i innowacyjną technologią Indiba Activ.
Technologia Indiba Activ wykorzystuję opatentowane częstotliwości, by przyspieszać naturalny proces regeneracji i naprawy twojego organizmu. Dlaczego jest tak skuteczna? Bo działa już na poziomie komórkowym, co oznacza, że uszkodzone komórki są zastępowane nowymi.

MASAŻ CENTRYFUGALNY:

Skomplikowana nazwa? Zaraz będzie prościej.
Masaż centryfugalny to inaczej masaż dostawowy, co oznacza, że w trakcie takiego masażu fizjoterapeuta skupia się na stawach i tym, co się w nich dzieje. To masaż zaliczany do leczniczych, ale może być również stosowany profilaktycznie.

Celem takiego masażu jest:
• zapobieganie rozwojowi choroby zwyrodnieniowej w obrębie stawu,
• zapobieganie wtórnym zmianom chorobowym w obrębie stawu.
W naszym gabinecie każdy rodzaj masażu łączymy z nowoczesną i innowacyjną technologią Indiba Activ.
Technologia Indiba Activ wykorzystuje opatentowane częstotliwości, by przyspieszać naturalny proces regeneracji i naprawy twojego organizmu. Dlaczego jest tak skuteczna? Bo działa już na poziomie komórkowym, co oznacza, że uszkodzone komórki są zastępowane nowymi.

MASAŻ ANTYSTRESOWY

Stres to dzisiaj taka sama przyczyna chorób jak nieodpowiednie odżywianie czy brak ruchu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że ponad 90% chorób ma swoją pierwotną przyczynę w stresie, który od wewnątrz osłabia organizm i uszkadza komórki, a w efekcie narządy. Jeśli czujesz, że to właśnie stres jest powodem twojego złego samopoczucia, czujesz się przepracowany i zmęczony albo po prostu potrzebujesz relaksu i odprężenia, zapraszamy na unikalny masaż antystresowy.

Oferujemy Ci połączenie tradycyjnego masażu manualnego z wykorzystaniem nowoczesnej i innowacyjnej metody regeneracji, którą wykorzystują najlepsze kluby sportowe na świecie – technologii INDIBA Activ.

Technologia Indiba Activ wykorzystuje opatentowane częstotliwości, by przyspieszać naturalny proces regeneracji i naprawy twojego organizmu. Dlaczego jest tak skuteczna? Bo działa już na poziomie komórkowym, co oznacza, że uszkodzone komórki są zastępowane nowymi.

Dlaczego warto regularnie poddawać się masażowi, który oferujemy:
• bo połączenie dotyku ciepłych dłoni terapeuty oraz ciepła generowanego przez Indiba Activ jest naprawdę odczuciem wyjątkowym
• dużo szybciej osiąga się efekty obniżenia napięcia mięśni i stresu
• regularnie stosowanie technologii Indiba Activ, wpływa na obniżenie ryzyka chorób układu krążenia
• masaż łączony jest zdecydowanie efektywniejszy niż też wykonany jedynie ręcznie

CENNIK:

Doznałeś kontuzji ręki i potrzebujesz szybkiego działania przeciwzapalnego?
Doskwiera Ci ból w barku, łokciu lub nadgarstku?
Jeśli znasz to uczucie, kiedy ból ręki ogranicza Twoją aktywność i nie pozwala normalnie funkcjonować, wiesz jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Indiba®Activ oraz doświadczeniu naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów, Twój szybki powrót do sprawności jest możliwy.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich wiadomości otrzymanych od klienta.

Wiedza

Posiadamy wiedze i doświadczenie z różnych miejsc świata.

Jesteśmy specjalistami, którzy uwielbiają swoją pracę i nieustannie poszerzają swoją wiedzę. Wierzymy, że wiedza i najnowsze technologie mogą się przyczynić do poprawy zdrowia organizmu i zwiększenia jego wydolności. A dzięki przyspieszeniu procesów regeneracyjnych, możemy znacząco zwiększyć szanse na powrót do pełnej sprawności.

Dlatego robimy wszystko to, co robi na co dzień profesjonalny świat sportu, wykorzystując najnowsze technologie, po to, by przywracać równowagę i sprawność oraz rozwinąć jeszcze bardziej możliwości ludzkiego organizmu.

Żaneta Kalecińska
Żaneta Kalecińska

Manager, Masażysta

Aneta Różak
Aneta Różak

Fizjoterapeuta

Arkadiusz Fiedor
Arkadiusz Fiedor

Fizioterapeuta

Jakub Kraszewski
Jakub Kraszewski

Masażysta

1750
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
28
RODZAJÓW ZABIEGÓW
10
LAT PRAKTYKI
10
SPECJALISTÓW

Problemu i rozwiązania dla naszych klientów

Bóle brzucha po jedzeniu, wzdęcia – Pani Natalia (lat 21), studentka prawa, zgłosiła się z powodu dolegliwości bólowych w obrębie brzucha po jedzeniu i bardzo częstych wzdęć, zwłaszcza po wypiciu kawy z mlekiem. Test wykazał stan zapalny śluzówki żołądka, obniżone wchłanianie w jelicie cienkim oraz nietolerancję na białko mleka krowiego, gluten pszenicy oraz kukurydzę. W ciągu niecałych trzech miesięcy układ pokarmowy został wyregulowany przy pomocy odpowiednich ziół, z jadłospisu usunięte czynniki zapalne a nabiał krowi Pani Natalia zastąpiła produktami kozimi i roślinnymi.

Pani Natalia

21 lat

Problemy ze snem – Pan Krzysztof (lat 36) on ponad roku miał problemy ze snem. Najpierw zdarzało się, że co kilka dni nie mógł w nocy zasnąć albo budził się kilkakrotnie, przez co rano wstawał niewyspany. Zmęczenie pociągało za sobą drażliwość, nerwowość i zauważalne spadki koncentracji, co z kolei mocno przekładało się na zadania w pracy. Po jakimś czasie Pan Krzysztof tak się stresował tym, że znowu nie będzie mógł zasnąć, że zaczął zasypiać coraz później, często przez pół nocy przewracając się z boku na bok. Diagnostyka wykazała wyczerpanie nadnerczy, ogólne osłabienie układu hormonalnego, nerwowego i moczowego, braki witamin z grupy B i kilku pierwiastków śladowych oraz nietolerancję na gluten pszenicy. Po 3 miesiącach regulacji obciążonych układów, usunięciu napięcia układu nerwowego, uzupełnieniu brakujących składników poprzez zmiany w diecie oraz wprowadzenie regularnego ruchu, Pan Krzysztof zaczął sypiać normalnie.

Pan Krzysztof

36 lat

Zmiany skórne, egzema – Pani Marta (lat 23) zgłosiła się z bardzo widocznymi zmianami skórnymi na dłoniach, które wyglądały jak łuszcząca się ciągle skóra. Dodatkowo dłonie były prawie cały czas mocno czerwone. W pracy nosiła bawełniane rękawiczki. Niestety leki i maści sterydowe nie przynosiły poprawy. Świadomość, że inni ludzie boją się, że mogłaby ich zarazić, sprawiało, że bardzo się stresowała. W końcu zrezygnowała z pracy. Test wykazał m.in. bardzo duże obciążenie układu moczowego, nietolerancję na nikiel oraz obecność pasożytów skóry, w tym grzybów drożdżowych. Po 3 tygodniach nastąpiła pierwsza reakcja – widoczne zmniejszenie zaczerwienia dłoni. Kolejne 4 miesiące zajęła dalsza praca, w tym oczyszczanie i regulacja układu moczowego i pokarmowego, jak również usuwanie patogenów skórnych.

Pani Marta

23 lata