logo

Regeneracja sportowa

Jeśli ćwiczysz, na pewno jesteś w stanie zorganizować sobie wymagający i ciężki trening.
A czy pamiętasz wtedy o odpowiedniej regeneracji mięśni, aby organizm był w pełni sił?
Pominięcie regeneracji po treningu szkodzi twojemu zdrowiu i może negatywnie wpływać na osiągi sportowe.

Warto zwrócić uwagę na trzy istotne elementy treningu, jak:
• Wyczerpanie,
• obecność toksyn w organizmie,
• bóle mięśni tzw. zakwasy,
ponieważ to właśnie one mogą uniemożliwiać realizację planu treningowego i zwiększają podatność na kontuzje, a wtedy rehabilitacja staje się koniecznością.

Niezależnie czy zajmujesz się sportem zawodowo, czy po prostu biegasz każdego wieczora po zakończeniu pracy, należy poświęcić chwilę na regenerację. Najlepiej zacząć już po zakończeniu treningu. Na przykład kilkuminutowy trucht pomoże zmetabolizować wytworzony kwas mlekowy, a rozciąganie się zmniejszy ryzyko kontuzji. Jednak regeneracja po treningu w warunkach domowych nie zawsze wystarcza. Zwłaszcza w przypadku osób, które regularnie uprawiają sport.
Oprócz zbilansowanej diety, uzupełniania płynów i relaksu, bardzo dobrym wyborem jest regularny kontakt z fizjoterapeutą, tak jak to robią zawodowi sportowcy.

W naszym gabinecie łączymy innowacyjną terapię Indiba Activ z terapią manualną i masażem, przez co znacząco zwiększamy efektywność regeneracji.TECHNOLOGIA INDIBA ACTIV W REGENERACJI SPORTOWEJCzym jest terapia regeneracyjna przy wykorzystaniu Indiba Activ, którą wykorzystują najlepsze kluby sportowe?

Jest to innowacyjna i nowoczesna metoda regeneracji, która wykorzystuje prąd termiczny i nietermiczny.
• działanie tego prądu przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze naszego organizmu.
• oddziałuje ona już na poziomie komórkowym, co oznacza, że zmęczone, zniszczone komórki są zastępowane nowymi.
• tkanki są regenerowane dużo szybcieji zwiększa się tempo odbudowy tkanek.
• redukuje ból oraz działa przeciwzapalnie.
• w bezpieczny sposób pozwala wrócić do pełnej sprawności nawet do 50% szybciej.
• terapia Indiba activ jest w pełni bezpieczna oraz skuteczna co jest udowodnione 30-letnimi badaniami.
• korzysta z niej wiele klubów sportowych, jak chociażby FC Barcelona, Chelsea Londyn, czy Liverpool.

Jedynymi przeciwwskazaniami są:
• ciąża,
• obecność rozrusznika serca, oraz zakrzepowe zapalenie żył.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wspomóc procesy regeneracyjne, możesz wykorzystać wskazówki podane poniżej:
1. Lekki posiłek i nawodnienie – posiłek bogaty w węglowodany oraz białko zawierający od 300 do 500 kalorii, oraz około litr płynów pity drobnymi łykami przyspieszy regenerację mięśni.
2. Masaż – pomoże jeszcze szybciej zmetabolizować kwas mlekowy, można wykorzystać również kostki lodu lub specjalne maty.
3. Sen – krótka 20-30 minutowa drzemka po treningu.JAK DZIAŁA INDIBA ACTIVE?

Jest to metoda od lat stosowana w Niemczech, Japonii, Włoszech. Metoda wprowadza do tkanek i komórek ciała nietermiczny prąd o natężeniu 448 kHz. Biostymulacja komórki pozwalana zwiększanie potenciału energetycznego błony komórkowej i zachowanie jej pełnej aktywności. Stosowane metody to pojemnościowa - zwiększająca unaczynnienie tkanek wewnętrznych przez zmniejszenie rezystancji w obszarze zabiegu. W kościach i ścięgnach zwiększa tkankę włóknistą.

Przeczytaj, jak pomogliśmy innym:

Dzień przed meczem chciałem przygotować się do niego, czułem się ciężki oraz moje nogi nie chciały biegać, po 1h w gabinecie poczułem się od razu lepiej. Moje nogi podczas meczu nie odczuwały zmęczenia, w 80 minucie mogłem biegać jak na początku meczu.. Indiba według mnie zrobiła mega prace i zrobiła dla mnie możliwość coraz lepszej gry poprzez ten zabieg. Jest to dla mnie najlepsza regeneracja/przygotowanie do meczu, jaką miałem.
Gorąco polecam, Karol Landowski

Znakomita metoda regeneracji dla biegaczy. Borykałem się z bólem ścięgien mięśni strzałkowych przez ponad pół roku, próbowałem różnych metod fizjo i fizyko-terapeutycznych, ostrzykiwania osoczem, sterydami itp... ból minął po 2 sesjach w gabinecie!!! Od tamtej pory stosuję zabiegi Indiba po maratonach, ciężkich treningach i jak tylko poczuję jakiekolwiek przeciążenie w "nogach". Polecam zdecydowanie biegaczom, których męczą różne bóle, utrudniające realizację celów biegowych, ale też świadomym biegaczom dbających o regenerację swoich nóg ! Zapewniam, że zabiegi, jakie na sobie przetestowałem w 100% działają i nogi naprawdę o wiele, wiele szybciej wracają do pełni swojej mocy.
Adrian Puła

Moja krótka historia, doznałem kontuzji, po przyjeździe do szpitala okazało się że mam uszkodzone więzozrost piszczelowo-strzałkowy, diagnoza lekarza 6tyg gips. Po tym uznałem że trzeba zasięgnąć innych metod i trafiłem właśnie tu, 6 zabiegów około 2tyg, dziś jestem 3tyg po urazie i już zaczynam delikatnie wracać do spotu bez odczuwalnego bólu , jak ktoś ma jakieś wątpliwości co do skuteczności to radzę się nie zastanawiać.
Mateusz Dziambała

Doznałam kontuzji podczas biegania, nie potrafiłam normalnie chodzić, wręcz kulałam, zostały uszkodzone dwa mięśnie. Już po 1 wizycie ból ustąpił i zaczęłam lepiej chodzić.
Serdecznie polecam, Agnieszka Pawera

Trenuje trójbój siłowy. Ci co znają ten sport wiedzą że treningi są bardzo ciężkie a mięśnie wymagają większej regeneracji. Ja właśnie miałem problem z prostownikami grzbietu przy każdej sesji treningowej szybko się spinały i przeszkadzało mi to w dalszym treningu. Żadne rozciąganie czy mobilizacja już nie pomagały. Powiem tak już po pierwszej wizycie czułem różnicę szybsza regeneracja pozwalała mi na dłuższe i jeszcze cięższe sesje treningowe jestem zadowolony z zabiegów.
Krzysztof Lemur-Rumel

KTO KORZYSTA Z ZABIEGÓW?

Najlepsi sportowcy na świecie korzystają z technologii Indiba activ:
• Rafael Nadal, Asafa Powell, Astana UCI Pro Tour,
• Komisja Medyczna Francuskiego (CNOSF),
• Włoskiego (CONI) oraz Hiszpańskiego (COE) Komitetu Olimpijskiego,
• Piłka nożna: federacje Hiszpanii oraz Włoch, Paris Saint Germain, FC Barcelona, AS Roma,
• Rugby: Racing-Metro 92, Biarritz Olympique, Hiszpańska Federacja Rugby (FER),
• Golf, tenis, koszykówka, siatkówka…

CENNIK:

Doznałeś kontuzji ręki i potrzebujesz szybkiego działania przeciwzapalnego?
Doskwiera Ci ból w barku, łokciu lub nadgarstku?
Jeśli znasz to uczucie, kiedy ból ręki ogranicza Twoją aktywność i nie pozwala normalnie funkcjonować, wiesz jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Indiba®Activ oraz doświadczeniu naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów, Twój szybki powrót do sprawności jest możliwy.

Nasze zalety

Dostępność

W nagłych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Profesjonalizm

Zawsze podchodzimy do spraw z całkowitym przeanalizowaniem wszystkich wiadomości otrzymanych od klienta.

Wiedza

Posiadamy wiedze i doświadczenie z różnych miejsc świata.

Jesteśmy specjalistami, którzy uwielbiają swoją pracę i nieustannie poszerzają swoją wiedzę. Wierzymy, że wiedza i najnowsze technologie mogą się przyczynić do poprawy zdrowia organizmu i zwiększenia jego wydolności. A dzięki przyspieszeniu procesów regeneracyjnych, możemy znacząco zwiększyć szanse na powrót do pełnej sprawności.

Dlatego robimy wszystko to, co robi na co dzień profesjonalny świat sportu, wykorzystując najnowsze technologie, po to, by przywracać równowagę i sprawność oraz rozwinąć jeszcze bardziej możliwości ludzkiego organizmu.

Żaneta Kalecińska
Żaneta Kalecińska

Manager, Masażysta

Aneta Różak
Aneta Różak

Fizjoterapeuta

Arkadiusz Fiedor
Arkadiusz Fiedor

Fizioterapeuta

Jakub Kraszewski
Jakub Kraszewski

Masażysta

1750
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
28
RODZAJÓW ZABIEGÓW
10
LAT PRAKTYKI
10
SPECJALISTÓW

Problemu i rozwiązania dla naszych klientów

Bóle brzucha po jedzeniu, wzdęcia – Pani Natalia (lat 21), studentka prawa, zgłosiła się z powodu dolegliwości bólowych w obrębie brzucha po jedzeniu i bardzo częstych wzdęć, zwłaszcza po wypiciu kawy z mlekiem. Test wykazał stan zapalny śluzówki żołądka, obniżone wchłanianie w jelicie cienkim oraz nietolerancję na białko mleka krowiego, gluten pszenicy oraz kukurydzę. W ciągu niecałych trzech miesięcy układ pokarmowy został wyregulowany przy pomocy odpowiednich ziół, z jadłospisu usunięte czynniki zapalne a nabiał krowi Pani Natalia zastąpiła produktami kozimi i roślinnymi.

Pani Natalia

21 lat

Problemy ze snem – Pan Krzysztof (lat 36) on ponad roku miał problemy ze snem. Najpierw zdarzało się, że co kilka dni nie mógł w nocy zasnąć albo budził się kilkakrotnie, przez co rano wstawał niewyspany. Zmęczenie pociągało za sobą drażliwość, nerwowość i zauważalne spadki koncentracji, co z kolei mocno przekładało się na zadania w pracy. Po jakimś czasie Pan Krzysztof tak się stresował tym, że znowu nie będzie mógł zasnąć, że zaczął zasypiać coraz później, często przez pół nocy przewracając się z boku na bok. Diagnostyka wykazała wyczerpanie nadnerczy, ogólne osłabienie układu hormonalnego, nerwowego i moczowego, braki witamin z grupy B i kilku pierwiastków śladowych oraz nietolerancję na gluten pszenicy. Po 3 miesiącach regulacji obciążonych układów, usunięciu napięcia układu nerwowego, uzupełnieniu brakujących składników poprzez zmiany w diecie oraz wprowadzenie regularnego ruchu, Pan Krzysztof zaczął sypiać normalnie.

Pan Krzysztof

36 lat

Zmiany skórne, egzema – Pani Marta (lat 23) zgłosiła się z bardzo widocznymi zmianami skórnymi na dłoniach, które wyglądały jak łuszcząca się ciągle skóra. Dodatkowo dłonie były prawie cały czas mocno czerwone. W pracy nosiła bawełniane rękawiczki. Niestety leki i maści sterydowe nie przynosiły poprawy. Świadomość, że inni ludzie boją się, że mogłaby ich zarazić, sprawiało, że bardzo się stresowała. W końcu zrezygnowała z pracy. Test wykazał m.in. bardzo duże obciążenie układu moczowego, nietolerancję na nikiel oraz obecność pasożytów skóry, w tym grzybów drożdżowych. Po 3 tygodniach nastąpiła pierwsza reakcja – widoczne zmniejszenie zaczerwienia dłoni. Kolejne 4 miesiące zajęła dalsza praca, w tym oczyszczanie i regulacja układu moczowego i pokarmowego, jak również usuwanie patogenów skórnych.

Pani Marta

23 lata